44A0111-26-2-US
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part Number:
44A0111-26-2-US
Description:
HOOK-UP DL STRND 26AWG RED 500'
Manufacturer :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.034" (0.86mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0031" (0.080mm)
Jacket Color :
Red
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG