44AM1111-22-9-9CS2275
Part Number:
44AM1111-22-9-9CS2275
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT 1'
Category :
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.078" (1.98mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.005" (0.13mm)
Length :
1.00' (0.30m)
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG