82A0111-20-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part Number:
82A0111-20-9
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100'
Manufacturer :
Conductor Strand :
154/42
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.053" (1.35mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
White
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG