44AM1111-24-6-6CS356
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part Number:
44AM1111-24-6-6CS356
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V BLUE
Manufacturer :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG