M2275-8012-B-13
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M2275-8012-B-13
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
METRIC HEX MALE-FEMALE STANDOFFB
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.512" (13.00mm) Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
1.287" (32.70mm)