FLDWC0311-22-3
Part Number:
FLDWC0311-22-3
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG ORANGE 1'
Conductor Strand :
19/34
Jacket (Insulation) Diameter :
0.054" (1.37mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Orange
Operating Temperature :
-45°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG