FLDWC0311-18-5
Part Number:
FLDWC0311-18-5
Description:
HOOK-UP DL STRND 18AWG GREEN 1'
Conductor Strand :
19/30
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Green
Operating Temperature :
-45°C ~ 125°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG