FLDWC0311-14-5
Part Number:
FLDWC0311-14-5
Description:
HOOK-UP DL STRND 14AWG GREEN 1'
Conductor Strand :
19/27
Jacket (Insulation) Diameter :
0.098" (2.48mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Green
Operating Temperature :
-45°C ~ 125°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG