FLDWC0311-12-54CS2736
Part Number:
FLDWC0311-12-54CS2736
Description:
HOOKUP DL STRND 12AWG GRN/YLW 1'
Conductor Strand :
37/28
Jacket (Insulation) Diameter :
0.117" (2.97mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Green, Yellow Stripe
Operating Temperature :
-45°C ~ 125°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG