FLDWC0311-20-9CS2736
Part Number:
FLDWC0311-20-9CS2736
Description:
HOOK-UP DUAL STRND 20AWG WHT 1'
Conductor Strand :
19/32
Jacket (Insulation) Diameter :
0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
White
Operating Temperature :
-45°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG