Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V BLUE
Conductor Strand :
19/34
Jacket (Insulation) Diameter :
0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG