FLHTC0311-20-6CS3125
Part Number:
FLHTC0311-20-6CS3125
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V BLUE
Conductor Strand :
19/32
Jacket (Insulation) Diameter :
0.051" (1.30mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG