55PC021A-26-9CS2665
Part Number:
55PC021A-26-9CS2665
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 26AWG WHT
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.036" (0.91mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG