55PC0211-20-6
Part Number:
55PC0211-20-6
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG BLU
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.054" (1.37mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG