55PC0111-24-96CS2502
Part Number:
55PC0111-24-96CS2502
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHT/BLU
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.036" (0.91mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
White, Blue Stripe
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG