55A7307-24-9CS2939
Part Number:
55A7307-24-9CS2939
Description:
HOOK-UP SOLID 24AWG 600V WHITE
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
Solid
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.037" (0.94mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.005" (0.13mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG