55A0812-20-50-F929
Part Number:
55A0812-20-50-F929
Description:
HOOK-UP DL STRND 20AWG GRN/BLACK
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.058" (1.47mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Green, Black Stripe
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG