44A0211-16-7-US
Part Number:
44A0211-16-7-US
Description:
HOOK-UP DL STRND 16AWG 1000V VIO
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/29
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.081" (2.06mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
1000V
Wire Gauge :
16 AWG