44/0414-24-6CS1038
Part Number:
44/0414-24-6CS1038
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG BLU
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.039" (0.99mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0030" (0.076mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 135°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG