44/0412-10-6CS470
Part Number:
44/0412-10-6CS470
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 10AWG BLU
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
37/26
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.155" (3.94mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.005" (0.13mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 135°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
10 AWG