44/0411-22-6CS470
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
44/0411-22-6CS470
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG BLU
Manufacturer :
Category :
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0030" (0.076mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
135°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG