44/0411-18-6CS1038
Part Number:
44/0411-18-6CS1038
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG BLU
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.064" (1.63mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0030" (0.076mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
135°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG