44/0411-16-9CS2838
Part Number:
44/0411-16-9CS2838
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 16AWG WHT
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/29
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0030" (0.076mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
135°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG