55PC0211-18-6CS2502
Part Number:
55PC0211-18-6CS2502
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG BLU
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.064" (1.63mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG