22759/43-22-915CS2138
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
22759/43-22-915CS2138
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP DUAL STRND 22AWG W/B/G
Manufacturer :
Category :
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
White, Brown, Green Stripe
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG