M0591-4-S-43
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M0591-4-S-43
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
METRIC ROUND SPACERBLUE ZINC8MM
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Blue
Diameter - Inside :
0.169" (4.30mm)
Diameter - Outside :
0.315" (8.00mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.079" (2.00mm)