82A1811-22-9-9
Part Number:
82A1811-22-9-9
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Conductor Strand :
154/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.085" (2.16mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG