55PC2214-24-9-9CS2502
Part Number:
55PC2214-24-9-9CS2502
Description:
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.060" (1.52mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG