55PC2116-24-9-9
Part Number:
55PC2116-24-9-9
Description:
CBL 1COND STRND 24AWG 600V WHITE
Cable Type :
Hook-Up, Shielded
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.056" (1.42mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG