55PC2211-20-9-9CS2502
Part Number:
55PC2211-20-9-9CS2502
Description:
HOOK-UP DL STRND 20AWG WHT
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.075" (1.90mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG