55PC6142-22-9-9
Part Number:
55PC6142-22-9-9
Description:
CBL 1COND STRND 22AWG 600V WHITE
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG