55A6244-24-9-9CS2275
Part Number:
55A6244-24-9-9CS2275
Description:
CBL 1COND STRND 24AWG 600V WHITE
Cable Type :
Hook-Up, Shielded
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG