4531T-440-SS-20
Part Number:
4531T-440-SS-20
Description:
HEX MALE-FEMALE STANDOFFPASSIVAT
Between Board Height :
0.344" (8.74mm) 11/32"
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Length - Overall :
0.531" (13.49mm)