3132-18-1-0500-010-1-TS
Part Number:
3132-18-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG 300V VIO 50'
Conductor Strand :
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG