3239-22-1-0500-011-1-TS
Part Number:
3239-22-1-0500-011-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG GRN/YEL 250'
Conductor Strand :
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.025" (0.63mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
3000V
Wire Gauge :
22 AWG