55A0813-22-9
Part Number:
55A0813-22-9
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT 5000'
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
White
Length :
5000' (1524.0m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG