55A0111-26-98
Part Number:
55A0111-26-98
Description:
HOOKUP STRND 26AWG WHT/GRY 5000'
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.032" (0.81mm)
Jacket Color :
White, Gray Stripe
Length :
5000' (1524.0m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG