55A0111-26-96
Part Number:
55A0111-26-96
Description:
HOOKUP STRND 26AWG WHT/BLU 5000'
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.032" (0.81mm)
Jacket Color :
White, Blue Stripe
Length :
5000' (1524.0m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG