82A0111-22-2
Part Number:
82A0111-22-2
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG RED 5000'
Conductor Strand :
154/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Red
Length :
5000' (1524.0m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG