3132-26-1-0500-012-1-TS
Part Number:
3132-26-1-0500-012-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG GRAY FEET
Conductor Strand :
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.051" (1.30mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Gray
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Voltage :
300V
Wire Gauge :
26 AWG