1332-24-1-0500-010-1-TS
Part Number:
1332-24-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 500'
Conductor Strand :
7/0.0079"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.051" (1.30mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.013" (0.33mm)
Jacket Color :
Violet
Operating Temperature :
-80°C ~ 200°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
UL Style 1332
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG