M1451-4007-AL
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M1451-4007-AL
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
METRIC HEX STANDOFFPLAIN ALUMINU
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.512" (13.00mm) Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.157" (4.00mm)