M1544-C-3005-AL
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M1544-C-3005-AL
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.236" (6.00mm)
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.606" (15.40mm)