M1309-3506-S-12
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M1309-3506-S-12
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
METRIC HEX STANDOFFCLEAR ZINC6MM
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Clear
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.236" (6.00mm) Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.472" (12.00mm)