CRT16-5BK-100
Part Number:
CRT16-5BK-100
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK
Conductor Strand :
19/29
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.172" (4.37mm)
Jacket Color :
Black
Operating Temperature :
-90°C ~ 200°C
Voltage :
25kV
Wire Gauge :
16 AWG