3852-C-440-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3852-C-440-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN STAINLES
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.385" (9.78mm)