CRT12-3.5BK-100
Part Number:
CRT12-3.5BK-100
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK
Conductor Strand :
19/25
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.172" (4.37mm)
Jacket Color :
Black
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 200°C
Voltage :
17.5kV
Wire Gauge :
12 AWG