M1815-B-2545-B
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M1815-B-2545-B
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside :
0.177" (4.50mm)
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.815" (20.70mm)