7594-B-440-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
7594-B-440-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN STAINL
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
1.063" (26.99mm)