CRT20-3RD-100
Part Number:
CRT20-3RD-100
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG RED
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.115" (2.92mm)
Jacket Color :
Red
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-90°C ~ 200°C
Voltage :
15kV
Wire Gauge :
20 AWG